Oferta > zadajniki i sygnalizatory
Moduł T818M pełni rolę potencjometru cyfrowego umożliwiając kontrolę wybranego standardowego sygnału analogowego za pomocą dwóch kontaktów zwiernych, np. przycisków chwilowych. Zwarcie jednego z nich powoduje zmianę sygnału (narost lub opadanie) ze stałą szybkością. Szybkość zmian może być wybierana spośród szeregu praktycznych wartości. Dzięki dużej rozdzielczości (0.5µA lub 250µV) sygnał wyjściowy zmienia się płynnie nawet przy małych szybkościach. Aktualny poziom sygnału wyjściowego jest obrazowany barwą diody LED – od zielonej przy minimalnym poziomie, do czerwonej przy maksymalnym. Zasilanie modułu (24V=) jest odizolwane galwanicznie od wejść sterujących i wyjścia. Napięcie probiercze izolacji wynosi 2kV. Stan sygnału wyjściowego jest zapamiętywany, więc wyłączenie zasilania nie skutkuje utratą nastawy.
Karta katalogowaZadajnik T818 jest przeznaczony do stosowania w układach automatyki gdy wymagane jest ręczne sterowanie układami wykonawczymi lub do testowania bloków funkcjonalnych przyjmujących informacje w postaci znormalizowanego sygnału prądowego. Prąd wyjściowy zadajnika jest ustawiany za pomocą 10-cio obrotowego potencjometru. Licznik potencjometru umożliwia precyzyjne ustawienie prądu wyjściowego. Zadajnik występuje w dwóch wykonaniach - standardowo potencjometr jest mocowany w obudowie, ale istnieje możliwość zamówienia modułu z gniazdem przyłączeniowym i montażu potencjometru np. na panelu sterowniczym. W zamówieniu należy podać zakres prądu wyjściowego.
Karta katalogowaNapięcie wyjściowe zadajnika jest ustawiane pokrętłem enkodera co pozwala zarówno na precyzyjne ustawianie napięcia (skok minimalny 10mV) jak i na szybkie zmiany sygnału wyjściowego bowiem szybkość zmian napięcia zależy od szybkości operowania pokrętłem enkodera. Dwucyfrowy wyświetlacz LED o regulowanej jasności informuje o wartości napięcia wyjściowego (dla oszczędności energii wyświetlacz może być automatycznie wygaszany po 10 min. od ostatniej aktywności). Przyciśnięcie pokrętła enkodera powoduje wyświetlanie tylko ułamkowej wartości napięcia (dwóch miejsc po przecinku) i redukuje skok regulacji ze 100 do 10 mV. Napięcie wyjściowe odwzorowuje nastawę z dużą dokładnością (0.05% w temperaturze pokojowej). Stan sygnału wyjściowego jest zapamiętywany, więc wyłączenie zasilania nie skutkuje utratą nastawy.
Karta katalogowaStacyjka T819V znajduje zastosowanie w układach automatyki, w których może być konieczne ręczne sterowanie układami wykonawczymi lub testowanie bloków funkcjonalnych przyjmujących informacje w postaci znormalizowanego sygnału napięciowego. Napięcie wyjściowe zadajnika jest ustawiane za pomocą zintegrowanego potencjometru lub bezpośrednio podąża za sygnałem podłączonym do wejścia. Przełącznik AUTO / MANUAL pozwala wybrać źródło sterowania, a wyprowadzona na zewnątrz zapasowa para styków umożliwia sygnalizację przejścia w tryb ręcznego sterowania.
Karta katalogowaSygnalizator T780 jest przeznaczony do pracy w układach automatyki, w których wymagana jest informacja zwrotna do systemu o przekroczeniu wartości progowej prądu przemiennego w obwodzie kontrolowanym. Przykładem może być obwód zapalarki wysokoenergetycznej w instalacji palnika rozpałkowego kotłów pyłowych. Sygnalizator mierzy natężenie prądu i reaguje na przekroczenie progu poprzez zmianę stanu przekaźnika. Przy składaniu zamówienia można określić inną wartość progową prądu przełączania, który standardowo wynosi 0.1A.
Karta katalogowaSygnalizator umożliwia ustawienie progu załączenia (w zakresie 0.1÷10V) oraz histerezy, która jest określana w procentach wartości napięcia załączania (1÷90% Uzał). Na przykład, ustawienie progu napięciowego na poziomie 5V oraz histerezy równej 10% (0.5V) spowoduje załączenie przekaźnika przy napięciu 5V i wyłączenie go przy napięciu 4.5V.
Karta katalogowaT985, włączony w pętlę prądową 4÷20mA sygnalizuje przekroczenie zadanego progu stanem styków przekaźnika. Użytkownik może regulować próg załączania w zakresie 3.5÷21mA oraz wybrać jedną z dwóch wartości pętli histerezy: 0.15mA lub 1mA. Możliwa jest także negacja wyniku porównania, tzn. przekaźnik może być załączany poniżej, a nie powyżej progu załączania. W obu przypadkach, przy braku sygnału, stan przekaźnika będzie taki sam. Moduł nie wymaga osobnego zasilania - energia niezbędna do funkcjonowania sygnalizatora jest pobierana z sygnału wejściowego. Wiąże się to ze spadkiem napięcia na wejściu równym 5.3V+50Ω×IWE.
Karta katalogowaT1585, włączony w pętlę prądową 4÷20mA sygnalizuje przekroczenie zadanego progu zwarciem wyjścia. Użytkownik może zaprogramować próg załączania w zakresie 3.5÷21mA oraz histerezę w granicach 0.05÷5mA. Możliwa jest także negacja wyniku porównania, tzn. wyjście może być zwierane poniżej, a nie powyżej progu załączania. W obu przypadkach, przy braku sygnału, stan wyjścia będzie taki sam - rozwarte. Możliwe jest dostosowanie progu załączania na obiekcie wykorzystując przycisk zamontowany pod osłoną czołową. Przekroczenie progu załączenia jest sygnalizowane świeceniem diody LED. Moduł nie wymaga osobnego zasilania - energia niezbędna do funkcjonowania sygnalizatora jest pobierana z sygnału wejściowego. Wiąże się to ze spadkiem napięcia na wejściu równym 3.6V+10Ω×IWE.
Karta katalogowa